Poker’ de Blöf Stratejisi

Poker sanıldığının aksine bir şans oyunu değil strateji oyunudur . Bu stratejilerin en önemlisi blöf stratejisidir . Hiç kazanma şansınız yokken dahi sizi kazanan yapabilir bu taktik . Blöf stratejisi başarması en güç en heyecanlı poker oynamayanların bile bildiği , en meşhur poker hamlesidir . Rakipleri aldatmak ve eldeki kartlarınızın iyi olduğuna inandırmak özel bir yetenek ister . Bunun yanında blöf yapmayı iyi bilmeden ne pokerden zevk nede para almak mümkündür . Yazı dizimizin bu bölümünde pokerin en tatlı en fena bölümü olan blöfe değineceğiz.

Pokerde herkes elinin gücü orantısıyla davransaydı oyunun heyecanı ve ritmi kalmazdı , pokerde asıl olay blöfü ve stratejilerini bilmek ve en iyi şekilde uygulamakla olur . Blöf yardımıyla rakiplerinizin kafasını karıştırıp onları alt edebilirsiniz ancak aman dikkat açık vermeyin.

Blöf yapmadan önce board ’ taki kartlara , para miktarına ve masadaki genel görüntünüze dikkat etmeli ve planlı hareket etmelisiniz . İzlediğiniz plandaki bir yanlış hareket rakiplerinizi uyandırabilir ve sizi kötü duruma düşürebilir.

Yeni başlayan yada hep ‘ çağırma ’ yapan oyunculara karşı blöf yapmak hatalı olur . Çünkü bu tarz oyuncular hep çağırırlar onlara karşı sabırlı olmalısınız ve eliniz iyi olduğunda harekete geçmelisiniz .

Flop geldiğinde masaya A-K-10 kartları verilirse rakiplerinizden biri yüksek ele sahip olur ve böylece rahat rahat çağırır , bu gibi durumlarda rakiplerinizin elinin kuvvetli olacağını bilin ve blöf yapmaya girişmeyin derim .

Eğer karşınızdaki oyuncuda az fiş kalmışsa ve daha önce yüksek miktarda parayı pota koymuşsa yüksek ihtimalle bahse girdikten sonra ‘ çağırma ’ yapmak durumndadır . Örneğin potta 20 dolardan fazla fiş varsa ve rakipleriniz 3 dolar civarı yatarsa rakiplerinizin elinde düşük kart olmasına rağmen çağırma yapacaklardır .

Blöfte yakalanmak size olan güveni düşürür ancak son sefere dek elinizi iyi gösterebilirseniz rakipleriniz size güvenir , işte bunu başarmak poker sanatının temel taşıdır .

Öte yandan hiç yakalanmadan blöf yapılmaz mutlaka yakalanırsınız , yakalandınız mı durumu kurtarmanız zordur iyisimi o elden en kısa yoldan uzaklaşmaya bakın derim . Süperbahis ekibi yeni poker makaleleri ile tekrar sizlerle olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir